Spędź aktywnie święta i poczuj się świetnie!

Ciężkostrawne potrawy, godziny spędzone przy stole – to wszystko negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Po kilku dniach czujemy się ospali i nie mamy na nic siły. Dobrze znaleźć jednak równowagę – nie rezygnować z pysznych świątecznych dań, ale zamiast bezruchu zdecydować się na aktywność fizyczną.

Spacer do lasu

Nie ma lepszego i prostszego sposobu na ruch niż udanie się na spacer. Zimowy krajobraz cieszy oczy, a aktywność fizyczna sprawia, że mamy o wiele więcej energii. Zamiast oglądać kolejny film wyciągnij rodzinę na spacer do lasu. Spacery kojąco wpływają na umysł, a także zmniejszają ryzyko udaru, choroby wieńcowej, otyłości i nadciśnienia. Jeśli po przygotowaniu świąt i aktywnym grudniu, jesteście zwyczajnie zmęczeni i chcecie się wyciszyć, to spacer będzie najlepszym i bezpłatnym sposobem na relaks. Wystarczy się ciepło ubrać i zabrać herbatę w termosie.

Narty 

Choć większość osób ma leniwe plany na święta, to ten wolny czas jest doskonałym momentem, by wybrać się na podbój narciarskich stoków. Jazda na nartach nie tylko wpływa pozytywnie na sylwetkę (pięknie rzeźbi mięśnie nóg, rak, brzucha i pośladków), a także pozwala na nawiązywanie nowych relacji i świetne spędzenie czasu z najbliższymi.

Łyżwy

Łyżwy to świetna aktywność, którą wręcz trzeba zaliczyć zimą! Święta wydają się na to idealnym momentem! Przepiękne okoliczności, światełka, najbliżsi i dyscyplina sportowa, która wzmacnia wydolność organizmu, pomaga spalić kalorie, a także wprawia w pozytywny nastrój!

Snowboard

Snowboard to jeden z popularniejszych sportów zimowych, do którego potrzeba odpowiedniego przygotowania. Dobrze zacząć od instruktora, który pokaże, w jaki sposób panować nad stabilnością ciała. Snowboard jest rewelacyjnym sportem, który ćwiczy mięśnie tułowia, brzucha oraz grzbietu, czyli te elementy naszego ciała, które wpływają na postawę i utrzymanie równowagi.

Nordic walking

To rewelacyjna aktywność fizyczna, która wywodzi się ze Skandynawii, ale i w Polsce zyskała wielu sympatyków! Nordic walking opiera się na szybkim marszu z kijkami narciarskimi. Dzięki temu maszerowanie angażuje większą ilość mięśni, jak i zapewnia większe spalanie kalorii.

Basen

Ze sportami zimowymi nie jest Ci po drodze? To może wybierz się na basen? Pływanie jest sportem dla wszystkich. Pozwala na zbudowanie kondycji,  a do tego poleca się je praktycznie wszystkim, bo nie obciąża stawów. Kolejnymi plusami związanymi z pływaniem jest to, że wzmacnia ono serce, przynosi ulgę w bólach pleców,  zwiększa objętość płuc i tym samym uczy poprawnych technik oddychania. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i często cierpisz na bóle kręgosłupa, to postaraj się wprowadzić tę formę aktywności częściej – poczujesz pozytywną różnicę!

Odkrycie nowej aktywności fizycznej 

Każda okazja do wypróbowania nowej aktywności fizycznej jest dobra. Święta i nadchodzący Nowy Rok to świetny moment, na zapisanie się do klubu fitness na nowy typ zajęć. Może pilates, który doskonale wzmacnia mięśnie głębokie, albo wyciszająca joga? Możesz też pójść w zupełnie inną stronę i wybrać taniec latino bądź energetyczną zumbę. Pamiętaj, że aktywność fizyczna, na którą się decydujesz ma sprawiać Ci przyjemność. Tylko wtedy wytrwasz w noworocznych postanowieniach i zadbasz o zdrowe nawyki.

Źródło: www.zyjswiadomie.pl

ProSlimer – Wspomaga redukcję wagi oraz utrzymanie jej na prawidłowym poziomie

ProDeacid – Przywraca równowagę kwasowo-zasadową, eliminuje toksyny i metale ciężkie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*